KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12191590
nr 1219 1590
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Alfred Wetterström (1863-1934), Klara sjö. Signerad, daterad -34. Olja på duk, 29x46
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 26 november 2018
kl 18:08:40
23/11 14:31:32
100 kr
26/11 18:03:40
Alfred Wetterström
Läs mer om Alfred Wetterström